Dace Pūce stāsta par savu pieredzi skaņu studijas vadīšanā: Es izveidoju savu skaņu studiju 2003.gadā un, principā, biju pirmā sieviete Latvijā, kas kaut ko tādu bija paveikusi. Sākotnēji mana studija, “Marana Productions”, specializējās reklāmas ierakstos. Tajos laikos nodarboties ar reklāmas producēšanu bija prestiži. Pirmajā uzņēmuma dibināšanas gadā es strādāju, kā neatkarīgs producents un vienojos ar dažām skaņu studijām, kur ierakstīju sev pasūtītās reklāmas.  Es pelnīju no šo studiju man dotajām atlaidēm. 

Pēc gada, es sapratu, ka jāiet tālāk. Nolēmu nopirkt savu aparatūru, izremontēju studiju mansardā, Lāčplēša ielā 13, un vadīju savu mazo biznesu.

Mans klientu loks strauji auga un tie bija gandrīz visas lielākās reklāmas aģentūras Latvijā. Skaņas ieraksti sākās agri no rīta un ilga visu dienu. Tā kā man jau bija uzkrāta liela pieredze skaņas ierakstu režijā, tad, pieņēmu darbā puisi, kas nebija profesionāls skaņu režisors, bet cilvēks, kas ļoti interesējās par ierakstiem. Es sēdēju viņam blakus, režisēju un vadīju šo procesu, tā palīdzot viņam kļūt par skaņu režisoru. Pēc pāris mēnešiem puisis iemācījās komandēt diktorus un varēja jau strādāt patstāvīgi.  

Tā pagāja pirmie četri gadi. Pie manis jau strādāja grāmatvede, skaņu studijas projektu vadītāja, video puisis un pasākumu projektu vadītāja. Vietas mums kļuva par maz un es meklēju lielākas telpas. Tā es atradu telpas pavisam netālu, un no 2007.gada “Marana Productions” atrodas Brīvības ielā. 

Esmu pārdzīvojusi krīzes un iemācījusies sadzīvot ar to, ka cilvēki aiziet un to vietā atnāk citi. Skaņa man vienmēr ir bijusi ļoti svarīga. Manā studijā ir apskaņotas filmas, ierakstīta mūzika, veidoti sfx, runājuši profesionāli aktieri, zvaigznes, politiķi un mācījušies studenti – Pūces Akadēmijā. Skaņu studija ir bijis mans sapnis vēl tad, kad mediji mani sauca par mūziķ,i un joprojām ir svarīga mana dzīves sasāvdaļa. Skaņu studija ir bijusi sākums manai patstāvībai un pamats maniem lielākiem mērķiem.

Lai izdodas!
MARANA Productions
Skaņu un video studija
+371 26 827 687
[email protected]
Brīvības iela 84 – 10, Rīga, Latvia