Pēc video materiāla nofilmēšanas sākās nākamais posms  – video materiāla pēcamstrāde – montāža. Montāža ir process, kurā montāžas režisors izvēlas un sakārto nofilmētos kadrus tā, lai tie izveidotu režisora iecerēto naratīvu.

Montāžas režisora darbs ietver –  pareizo kadru izvēli, secību, dinamiku un ritmu. Savukārt, skaņas pēcapstrāde ietver – skaņu celiņa izveidošanu, kas ietver dialogus, mūziku un skaņu efektus. Līdzīgi kā montāža, tā arī skaņas montāža ir laikietilpīgs darbs un prasa profesionālas iemaņas un zināšanas. Bieži vien skaņas celiņš ir jārada no nulles un tad tiek veidots speciāls skaņas dizains. Filmās šādos gadījumos var tikt piesaistīts speciālists – foley mākslinieks. 

Foley ir skaņu pēcapstrādes tehnika, kurā saskaņā ar attēlu, tiek radīti un ierakstīti dzīvnieku, cilvēku vai citu objektu skaņas. Foley ir svarīgs pēcapstrādes elements, kas palīdz radīt reālistisku skaņu filmām ierakstu studijas apstākļos. Tādējādi nodrošinot tādas skaņas, kas atbilst attēla notikumiem un aktieru kustībām.

Ja nepieciešams, pēcapstrādē tiek pievienoti vizuālie efekti, piesaistot speciālistus, kuri specializējas datorgrafikas, animācijas un VFX(Visual Effects) izveidē. Kā noslēdzošais pēcapstrādes posms, pirms titru un subtitru pievienošanas, ir krāsu korekcija. Kad materiāls ir pilnībā samontēts un apstiprināts no pasūtītāja vai režisora, tikai tad var ķerties klāt krāsošanai. Krāsa iedos nepieciešamo nokrāsu, mood un pat laikmeta sajūtu.

Visbeidzot, tiek veiktas pēdējās pārbaudes, un audiovizuālais darbs tiek konvertēts vajadzīgajā formātā un sagatavots publicēšanai vai izrādīšanai.

Lai izdodas!
MARANA Productions
Skaņu un video studija
+371 26 827 687
[email protected]
Brīvības iela 84 – 10, Rīga, Latvia