No visiem trim audiovizuālā darba producēšanas posmiem (pre-production, production, post-production), filmēšana ir visīsākais, bet visdārgākais posms. Tāpēc ir svarīgi tam labi sagatavoties, lai filmēšanas dienās viss notiek pēc iespējas ātri, bez starpgadījumiem un papildus izmaksām. Atkarībā no projekta, filmēšana var aizņemt no pāris stundām(reel video) līdz vienam mēnesim (pilnmetrāžas filma) un pat vairāk (seriāls). Filmēšanas laiku nosaka projekta sarežģītība. Piemēram, divu minūšu epizodi, kurā ir avārijas aina, var filmēt pat divas dienas. 

Uz filmēšanas laukuma var atrasties dažādi speciālisti ar dažādiem pienākumiem. Tieši kino industrijā vislabāk var izbaudīt hierarhijas vērtīgo ietekmi uz procesu, kas kā zobratiņš vada procesu. Šī hierarhija organizē un disciplinē darbu, vedot procesu pretī nospraustajam mērķim..

Viena no lielāko atbildību nesošajām personām filmēšanas procesā ir producents, kura kompetencē ir nodrošināt komandu ar visu nepieciešamo, lai veiktu darbu veiksmīgi. Producents kontrolē, lai visi nolīgtie cilvēki pilnībā izpildītu savus pienākumus, lai nepieciešamie izdevumi būtu saskaņoti ar budžetu, un lai norise notiktu atbilstoši noteiktajam laika grafikam.

Savukārt, režisora atbildība ir aktieru, stilistu, mākslinieku darbs, jo viņš ir atbildīgs par projekta māksliniecisko redzējumu. Aktieri un operators strādā režisora tiešā vadībā. Operatos ir atbildīgs par filmas kadru profesionālu tehnisko un vizuālo iemūžinašanu un vada gaismotāju komandu. Viņa kompetence ir maksimāli labi un profesionāli īstenot režisora kinematogrāfisko vīziju. Laukuma skaņu režisora komanda fiksē dialogus un atmosfēras skaņas, nepieciešamības gadījumā veicot papildus ierakstus. Viņu kompetence ir nodrošināt labu skaņas ieraksta kvalitāti.

Pārējie komandas locekļi, atkarībā no projekta sarežģītības un budžeta, atbild katrs par savu sfēru, vai tā ir gaismošana, scenogrāfija, rekvizīti, grims vai administrēšana.

Vienmēr domā par galarezultātu. Kādu dinamiku plāno kādrā, kā tevis filmētie kadri montēsies. Ievēro filmēšanas likumus, lai nebūtu problēmas montāžā. Mūsu ieteikums šīs prasmes apgūt Pūces Akadēmijas organizētajā kinorežijas kursā.

 

Lai izdodas!
MARANA Productions
Skaņu un video studija
+371 26 827 687
[email protected]
Brīvības iela 84 – 10, Rīga, Latvia