Balss ieraksts un mūzika iet roku rokā viena otru papildinot. Proti, reklāma tikai ar balsi, bez mūzikas, ir visai nebaudāma un neinteresanta, tomēr, reizēm vajadzīga. Piemēram, reklāma, kura informē sabiedrību par svarīgo. Savukārt, reklāma, kurā ir tikai mūzika un nav balss ir garlaicīga un uzmanību nepiesaistoša. Apvienojot mūziku un balss ierakstu rodas baudām sinerģija.

 Mūzikai, kura tiek likta fonā balss ierakstam (voice-over) ir jāatbilst ne tikai reklamētā produkta nišai, bet arī mērķauditorijas gaumei un patēriņam.

Ir pieņemts, ka VO (voice-over) fonā tiek “likta” mūzika, kuru nozarē sauc par “gultiņu”. Mūziku iesūta klients, pasūtītājs. Ja mūzika nav atsūtīta, tad studija var piemeklēt atbilstošu mūziku, nepieciešamajā garumā. Vai arī uzrunājot komponistu ir iespējams radīt konkrētu mūziku. Ja reklāmas saturs to prasa, var pievienot arī sfx, kas ir skaņas efekti. Piemēram, tuvojoties Ziemassvētkiem ļoti pieprasītas ir zvaniņu skaņas, bet pavasarī aktuālas ir putnu dziedāšana. Vides skaņu veidošana bagātina skaņu celiņu, bet tā arī ir atkarīga no vajadzības. Arī šajā ziņā mēs, kā profesionāla studija, ar pieredzi, varam palīdzēt – gan ar padomiem, gan izveidojot vispiemērotāko sfx vidi jūsu reklāmai vai cita veida darbam.

Būtiska ir arī audio failu sagatavošana. Tie tiek sagatavoti atkarībā no tā, kur tie tiks pielietoti. Ja tā ir radio reklāma, tad faila formāts ir mp3, ja šis audio fails tiek izmantots video montāžā, tad ieteicams sagatavot wav formāta failu. Ja šis fails ir kāda audiovizuāla darba satsāvdaļa priekš televīzijas, tad specifikācijas atsūta šī televīzija ar norādi, kur šo failu nokopēt.

 

Lai izdodas!
MARANA Productions
Skaņu un video studija
+371 26 827 687
[email protected]
Brīvības iela 84 – 10, Rīga, Latvia