Izvēloties aktieri reklāmas, sociālās kampaņas vai kādas citas nozīmes ierakstam ir būtiski ņemt vērā profesionalitāti. Proti, cik aktieris ir labs runātājs un cik kvalitatīvi spēj nodot vēlamo sajūtu. Par to vairāk stāstam ierakstā – Kā izvēlēties pareizo balsi audio ierakstam?

Uz doto brīdi apmaksa aktierim par audio ierakstu lielākoties ir pēc vienošanās. Aktieru apmaksa ir atkarīga no vienošanās, bet, uz šo brīdi, tie ir vidēji no 80 līdz 120 eur uz rokas par vienas reklāmas ierakstu (neatkarīgi no garuma). Jāņem vērā, ka ir daži profesionāli un ļoti pieprasīti diktori, kas vēlas saņemt vairāk. Pateicoties radošajai organizācijai, Latvijas Profesionālo aktieru apvienība, ar katru gadu šis aktieru darba apmaksas jautājums top sakārtotāks. Ir izstrādāts arī īpašs aktieru darba apmaksas tarifs, kā arī šajā mājaslapā var apskatīti organizācijas biedrus.  Protams, vienmēr ir veicami izņēmumi. Proti, ja ir liels apjoms un vienā reizē aktieris ieraksta vairākas reklāmas vai nestandarta tekstus, vai arī šis teksts ir domāts kādai sociālai kampaņai, tad samaksa var būt mazāka, bet tad tev jāvienojas ar runātāju atsevišķi.

Aktieru apmaksas minimālie tarifi tika izstrādāti, lai palīdzētu aktieriem saprast, cik par savu darbu būtu korekti prasīt un producentiem, lai zinātu, kādas summas piedāvāt. Piedāvātie tarifi ir “uz rokas” (neto) saņemamā summa, jo producenti maksā pēc dažādiem līgumiem. Likumdošana nosaka, ka mēs nedrīkstam slēgt nekādas vienošanās, tie nav obligāti tarifi. Iespējams, ka pieprasot samaksu pēc šiem tarifiem, jūsu vietā tiks paņemts cits izpildītājs, iespējams, ne aktieris, īpaši tas attiecas uz tarifiem reklāmas jomā. Bet, pateicoties šiem tarifiem, mums ir izdevies paaugstināt atlīdzību aktieriem par viņu darbu, ar tiem arvien vairāk rēķinās.

Latvijas Profesionālo aktieru apvienība (LaPAA)

 

Lai izdodas!
MARANA Productions
Skaņu un video studija
+371 26 827 687
[email protected]
Brīvības iela 84 – 10, Rīga, Latvia