Producenta profesija dažādās sfērās atšķiras, bet ir daudz kā arī kopīga. Tā ir atbildība par komandas darbu kopumā un katru indivīdu atsevišķi; atbildība pasūtītāja priekšā un atbildība par rezultātu. Jo lielāks budžets, jo lielāka atbildība. Un tā ir tikai viena puse no uzvaras.

Producentam jāmāk arī sarunāties, komunicēt. Jūs teiksiet, ka tas jau ir vienkārši, vai ne? Bet šajā gadījumā tā ir runāšana vienā valodā ar mūziķiem, tehniskajiem darbiniekiem, aktieriem, operatoriem, pasūtītājiem utt. Šo māku var apgūt strādājot no projekta uz projektu un papildinot savs zināšanas praksē.

Saruna ar dažādas sfēras pārstāvjiem, kas apvienojušies vienā projektā, būs profesionāla tikai tad, ja producents demonstrēs kompetenci un fokusu uz svarīgāko. Bez visa iepriekš minētā, producentam ir jāizprot cilvēka psiholoģija un jāprot rīkoties dažāda veida stresa un problēmsituācijās.

Pat jākļūst par psihoterapeitu, juristu vai apkopēju, ja tas ir nepieciešams, kā arī jāreaģē vienmēr ātri un jāatrod labākais risinājums.

Jebkurš uzņēmējs sajutīs šo līdzību ar savu darbu. Jā, producents principā ir īstermiņā darbojoša uzņēmuma vadītājs. Ja producentam ir problēmas, – problēmas ir visiem. Par problēmu, šajā gadījumā, var saukt to, ja producentam iztrūkst gaume, godīgums, precizitāte, lojalitāte, disciplīna, mērķtiecība, runas prasme u.t.jpr.

Uzņēmumam “Marana Productions” ir vairāku gadu pieredze sadarbībā ar dažādu pilsētu pašvaldībām, no kurām var minēt, – Cēsu, Siguldas, Ludzas un Ventspils.

Trīs gadus pēc kārtas uzņēmums ir producējis Cēsu pilsētas svētkus;- “Cēsu svētki 2005”, Cēsis 800 “Cauri gadsimtiem”, 2007.gada Cēsu pilsētas svētki “Zīversu dienas”. Pašvaldības vienīgā prasība bija svētku norisē iesaistīt iedzīvotājus. Rezultātā visi cēsinieki, kuri gribēja ņemt dalību svētkos šajā dienā, varēja uzvilkt vēsturisku kostīmu un izbaudīt senatnes garšu caur vidi, ēdieniem, rekvizītiem un režisora dotajiem uzdevumiem. Bruņinieku kaujas, mēris, “Lāčplēša” lugas iestudējums, preileņu atpūta, A.Eglīša lugas iestudējums ar skolniekiem, cirka meistaru uzstāšanās, viduslaiku spēles, sacensības, tirgotāji, avīžzēni, sludinātāji, alus svētki, gājiens un pilsētas rotājumi, tas viss palicis atmiņā kā krāsaina dzīves svinēšanas virtene.

No 2006. gada, piecus gadus pēc kārtas sadarbībā ar AKKA/LAA, “Marana Productions” radīja konceptu un producēja Bezgalības Balvas ceremonijas, kam vēlāk pievienojās jauns koncepts “Autoru nakts”, kurā paralēli, zem viena jumta, notika visa veidu mākslas izpausmes. 2006. un 2007. gadā mēs producējām Radio un TV Gada balvas, Francijas pavasara noslēgums Rundāles pilī un neskaitāmus citus liela mēroga pasākumus.

Mēs turpinām strādāt un sadarboties pasākumu producēšanā, lai ikviens pasākums ir skaists un neaizmirstams mirklis ne tikai apmeklētājiem, bet arī pašiem organizētājiem. Iedrošinām apgūt un papildināt zināšanas producēšanā Pūces Akadēmijas producēšanas kursos. Vairāk informācijas šeit.

Lai izdodas!
MARANA Productions
Skaņu un video studija
+371 26 827 687
[email protected]
Brīvības iela 84 – 10, Rīga, Latvia