Kāda ir pareizā balss? Kādu balsi vēlamies dzirdēt reklāmā, filmā, animācijas filmā? Vīrieti? Sievieti? Tik daudz jautājumu.. Tomēr, šis ir vairāk gaumes un dzīves garšas jautājums. Proti, lielākoties reklāmas tiek mērķētas uz sievietēm, tādēļ arī tiek izvēlētas vīriešu balsis. To vairāk diktē intuīcija un zemapziņa, nekā prāts. Bieži vien dzirdam radio reklāmas, kur dialogos skan gandrīz identiskas balsis. Ja jums  ir jāieraksta dialogs ar divām vīriešu vai sieviešu balsīm, ņemiet vērā, ka balsis  jāizvēlas tembrāli atšķirīgas. Tas izklausās pašsaprotami, bet dzīvē, diemžēl, šī kļūda atkārtojas vēl un vēl.
Būtiski ir minēt, ka lielākoties reklāmas aģentūrās vai uzņēmumu mārketinga komandās strādā sievietes. Līdz ar ko, standarta pasūtījums (kastings) balss ierakstam vienmēr skan šādi – Mums, lūdzu, vīrieša balsi, kas ir zema, seksīga, vecuma grupā no 30 līdz 40.

Tajā pat laikā, racionālais prāts šo izvēli atbalstītu sakot: jāskan vīrieša balsij, jo tieši sievietes ir tās, kas izvēlas veikt pirkumu!

 

Ja prasiet padomu mums, tad sekojoši pāris ieteikumi pēc kuriem vadīties: 

  • Sāc ar sapratni par to, kādu vēstījumu vēlies nodot un kādu auditoriju vēlies sasniegt. Piemēram, vai mērķis ir informatīvs, reklāmas nolūks vai kaut kas cits?
  • Izvēlieties balsis, kas saskan ar vēstījumu: Atkarībā no projekta rakstura un vēstījuma. Izvēlies balsi, kas atbilst šim kontekstam. 
  • Ja tavs projekts ir saistīts ar zīmolu vai uzņēmumu, pārliecinieties, ka izvēlētā balss atbilst brendinga un stila vadlīnijām.
  • Konsultējies ar mums, Marana Productions. Mums ir 20 gadu pieredze balss atlasēs un liela balss ierakstu datu bāze.
  • Mēs varam ieteikt kādus aktierus izvēlēties balss ierakstam, jo ne visi labi aktieri ir labi arī balss ierakstā un spēj tikai ar balsi nodot nepieciešamo vēstījumu. Mēs varam palīdzēt izvēlēties piemērotu balsi, jo tas ir mūsu ikdienas darbs un, ja ieraksts tiek veikts pie mums, šis pakalpojums ir bez maksas.
  • Lai iegūtu labākos rezultātus, tu vari pieņemt lēmumu izmantot profesionālu runātāju (aktieri, radio balsi, Dj, u.c.), kas ir pieredzējis tieši balss ierakstu jomā. Mūsu pieredze rāda, ka balss ierakstā, tomēr jāizmanto profesionāls runātājs, ne amatieris.
  • Pieprasi studijai, vēl pirms ieraksta veikšanas, vairākas balss proves, lai jūties drošs, ka balss būs īstā un tikai pēc tam veic skaņas ierakstu. 
  •  Ja tavs mērķis ir radīt autentisku vai dokumetalitātes sajūtu, vari izvēlēties amatierus, bet tad tev jāpaļaujas uz profesionālu režisoru, kas šo ierakstu vadīs un spēs ‘izvilkt’ no diktora labāko rezultātu. 
  • Atkarībā no projekta specifikas un mērķiem, tava izvēle var būt dažāda, taču svarīgi ir, lai balsis harmonētu ar vēstījumu un uzrunātu mērķauditoriju.

Lai izdodas!
MARANA Productions
Skaņu un video studija
+371 26 827 687
[email protected]
Brīvības iela 84 – 10, Rīga, Latvia