Marana Productions daudzus gadus nodarbojas ar video projektu un filmu producēšanu. Sākotnēji mūsu video producēšanas lauciņā bija reklāmas, komercfilmas, dokumetālās filmas, īsfilmas un mūzikas video, tad tagad tam ir pievienojušies neskaitāmu formātu video soctīkliem(Instagram Reel un TikTok video) un pilnmetrāžas filmas. Neskatoties uz to, ka žanru daudzveidība ir plaša, princips visur ir vienāds.

Ir jābūt idejai, kamerai (šodien pietiek ar labu mobilo telefonu), dažos gadījumos arī skaņas ieraksta tehnikai, gaismām un montāžas programmai. Viss atkarīgs no mērķa un audiotirjas, kuru ir vēlme uzrunāt.
Esam strādājuši ar mazbudžeta un lielbudžeta projektiem. Mazbudžeta kategorijā varētu būt šie reeli, video youtube kanālam, mūzikas video, komercvideo TikTok kanālam.

Ar ko sākt? Apzināties to, kāds ir budžets, lai izveidotu video saturu. Var uzrunāt studiju vai kādu puisi ar kameru. Pirmajā gadījumā būs (pārsvarā) pilna servisa pakalpojums un kvalitātes garantija, bet otrajā producēšanas darbs gulsies uz taviem pleciem. Izmaksas būs mazākas, bet galvassāpes lielākas.
Mēs iesakām, tomēr paļauties uz cilvēkiem, kuriem šī video producēšana ir profesija. Tā būs vienmēr garantija labam rezultātam, jo ir labs un dzīvē pārbaudīts jēdziens – “skopais maksā variāk”.

Ikviens audiovizuāls darbs sākas ar ideju, kam seko scenārijs.

Ja vēlies iemācīties kā rakstīt scenāriju, iesakām apmeklēt Pūces Akadēmijas Kinorežijas kursus, kur tu apgūsi ne tikai to, kā veidot video, bet arī varēsi konsultēties ar šīs sfēras profesionāļiem. Tur arī varēsi uzzināt:

       • kā veidot efektīvu video scenāriju;
       • kādas ir stāsta struktūras;
       • saņemsi padomus, kā gatavoties skaņas ierakstam uz laukuma vai studijā;
       • kā zīmēt kadru plānu vai storyboardu un vēl daudz citus vērtīgus padomus.

Preproduction posmam ir jāvelta daudz laika. Jo pieredzējošāka būs komanda, jo rezultāts būs kvalitatīvāks. Prepraductions posmā ietilps arī budžeta sastādīšana, komandas veidošana un tehnikas īre, kā arī ļoti svarīgi ir laika plāna izveide, kas palīdzēs nepalaist garām svarīgas lietas producēšanai. Šajā posmā arī ir jāapmeklē lokācijas, lai saprastu, vai tās ir piemērotas filmēšanai. Ja filmēšana notiks ārā, jāseko līdzi laikapstākļiem un jāsaņem nepieciešamās atļaujas filmēšanai, ja tādas ir nepieciešamas.

 

Lai izdodas!
MARANA Productions
Skaņu un video studija
+371 26 827 687
[email protected]
Brīvības iela 84 – 10, Rīga, Latvia