Ieraksta laikā studijā jāvalda pozitīvai gaisotnei. Komunikācija starp diktoru un skaņu režisoru ir ļoti būtiska Diktors ir jāatbalsta un jāuzmundrina. Jo profesionālāks runātājs, jo ieraksta laiks ir īsāks un otrādi. Specifisks darbs ir ar bērniem. Ja bērns ir līdz skolas vecumam, tad ieraksta telpā, ar viņu kopā vajadzētu atrasties kādai uzticamai personai, kas varētu palīdzēt bērnam tikt galā ar uzdevumu un arī uztraukumu. Te ir svarīga arī skaņu režisora attieksme un visas studijas kopējā gaistone. Nedrīkst pieļaut stresa situācijas vai kāda veida negatīvas asociācijas, kas saistās ar teksta ierunāšanu.

Seko ierakstam un sniedz atsauksmes:

 1.   Sesijas laikā aktīvi seko diktora runai, jo diezgan bieži var gadīties situācijas, kad diktors izlaiž kādu vārdu, vai lieto nepareizu intonāciju, vai izrunā nepareizi kādu svešvārdu.
 2.  Kontrolē diktora ierunātā teksta garumu.
 3.  Ja ir nepieciešams, sniedz uzlabojumus vai norādes par intonāciju, vārdu izrunu.
 4.  Ja neesi drošs par pareizo intonāciju – lūdz diktoram ierakstīt vairākas versijas ar dažādām intonācijām, vai izrunām. Tādējādi, samazinot iespēju, ka klientam varētu nepatikt gala rezultāts un diktoram būtu jāierodas atkārtoti. 

Pārliecinies par tehnisko aprīkojumu:

 1.  Pirms ieraksta sesijas pārliecinieties, ka visas tehniskās iekārtas (mikrofons, ierakstīšanas programmatūra) darbojas pareizi.
 2.  Ja skaņu režisors nav bijis iepriekš konkrētajā skaņu studijā, pārliecinies, ka viņš saprot, kā strādāt ar tehniku. Prot atrasts nepieciešamās sadaļas, programmas.

Sekojošā pārbaude:

 1.  Pēc ieraksta sesijas pārbaudi ierakstu, lai pārliecinātos, ka tas ir kvalitatīvs.
 2.  pēc balss ieraksta seko skaņas apstrāde, kas parasti aizņem daudz lielāku laiku nekā pats ieraksts. Bieži vien tas arī atkarīgs no  skaņu režisora pieredzes un kompetences.
 3.  Pirms gala rezultāts tiek nosūtīts klientam, noteikti pārbaudi to, jo bieži vien skaņu režisors nav to pārbaudījis un no studijas nedrīkst iziet nekvalitatīvs ieraksts.

Saglabājiet ieraksta materiālus:

 1.  Paturiet visus ieraksta materiālus drošībā, lai tos varētu izmantot nākotnē, ja nepieciešams.
 2.  Iespējams klients pēc kāda laika var jautāt atkārtoti pēc materiāliem.

Lai izdodas!
MARANA Productions
Skaņu un video studija
+371 26 827 687
[email protected]
Brīvības iela 84 – 10, Rīga, Latvia